Budapesten töltöttünk két napot, 2023.08.03-04

Még nem csináltunk közös programot Budapesten, ezért 2022. októberében a Győri Lions Alapítvány pályázatán arra kértünk támogatást, hogy 2 napon át zenei kalandozásokat tegyünk a fővárosban.

A szervezés során számos változás történt, végül Gál Zsuzsanna zeneterapeuta és Langné Felföldi Anna aak szakember volt velünk a két nap során.
Augusztus 3-án csütörtökön délelőtt egyéni utazást követően Budapesten a Néprajzi Múzeum előtt találkoztunk és a köszönő kör után a „Mindenkiben rejtőzik egy János vitéz!” múzeumpedagógiai foglalkozáson vettünk részt Tőkés Réka vezetésével. Réka hozzáállásának köszönhetően a múzeumban is egy lehetett a világunk, hiszen team munkában a mi pedagógusainkkal teljes körűen ránk szabták a programot.
Ebéd és a szállásunk elfoglalása után együtt hangolódtunk az Operaház látogatására.
Az épületlátogatás során megnéztük az épület különböző termeit, jártunk a teraszon, a dohányzófolyosón, sőt még maga Lotz Károly is letekintett ránk. A látogatás egy mini előadással zárult.
Másnap bőséges reggelit követően ismét a Városligetbe indultunk. A zenélő okospadnál, majd a Magyar Zene Háza előtti játszótéren hallgattunk zenét és hangokat. A nap zárásaként a Magyar Zene Házában elsőként a Hangdómban néztünk meg egy vetítést, majd az állandó kiállítást tekintettük, illetve hallgattuk meg, mindannyian a saját fülesünkön keresztül. Nagyon jó, nagyon interaktív és sok-sok élményt adó programokon vettünk részt, élveztük ezt a két napot!